Йога для фізичного та психологічного здоров’я

Міжнародний день йоги, який щорічно відзначається 21 червня, має на меті підвищити обізнаність людей по всьому світі про переваги занять йогою. Практика йоги не тільки корисна для здоров'я та розвитку гнучкості тіла, але, як відомо, також допомагає розслабитися психологічно. Більшість тих, хто займається йогою присягаються, що одна з головних її переваг пов’язана з послабленням стресу та сприянням розслабленню

Міжнародний день йоги, який щорічно відзначається 21 червня, має на меті підвищити обізнаність людей по всьому світі про переваги занять йогою. Практика йоги не тільки корисна для здоров'я та розвитку гнучкості тіла, але, як відомо, також допомагає розслабитися психологічно. Більшість тих, хто займається йогою присягаються, що одна з головних її переваг пов’язана з послабленням стресу та сприянням розслабленню.

Так, наприклад, відомий професійний гравець в покер, СелінаЛін, часто вдається до йоги та медитації, особливо коли їй потрібно розслабити тіло та розум після напруженого дня за покерним столом. 30 хвилин йоги та медитації щодня стали для неї звичкою. Це час, коли ніхто її не відволікає і вона може повністю розслабитися та позбутися від будь-якого негативу, що трапився за день.

Існує багато досліджень, які вказують на той факт, що регулярнізаняття йогою знижують секрецію кортизолу, який є основним гормоном стресу.

Згідно з доповіддю CNET, йога корисна для розслаблення та зняття стресу переважно з двох причин. Розтягування тіла під час йоги допомагає зняти фізичну напругу, змусивши людей відчувати себе менш напруженими психічно чи емоційно. По-друге, йога дозволяє підключитися до свого дихання. Глибоке дихання, синхронізоване з рухами призводить до спокійнішого стану душі.

Крім того, у дослідженні університету Південної Австралії, в ході якого сто тридцять один доброволець піддавався легкому та середньому рівню стресу, автори встановили, що йога виявилася доволі ефективною у зниженні стресу, тривоги та покращенні стану здоров’я. Дослідники також встановили, що для поліпшення психічного здоров'я йога виявилася більш ефективною, ніж релаксація. Результати дослідження були опубліковані в журналі «Комплементарна терапія в медицині».

Згідно з доповіддю Harvard Health Publishing, у дослідженні, проведеному в Університеті штату Юта, було виявлено, що люди, які займаються йогою мають більше толерантність до болю та нижчу больову активність мозку під час проведення МРТ. В доповіді говориться, що, йога – це ефективний підхід для покращення загального стану здоров'я, який до того ж має низький рівень ризику.

Міжнародний день йоги був встановлений у 2014 році та з 2015 він щорічно відзначається 21 червня. Пропозиція про створення свята вперше була внесена прем'єр-міністром Індії Нарендрой Моді у його зверненні під час відкриття 69-ї сесії Генеральної Асамблеї ООН. Темою Міжнародного дня йоги 2020 року є «Йога для здоров’я – йога вдома.

Заняття йогою вдома в кінцевому рахунку може заощадити час, сили та гроші. Двадцять хвилин йоги в домашніх умовах часто має більше переваг, адже вам не знадобиться нікуди їхати, платити за паркування чи проїзд, а також за саме годинне заняття йогою в студії.

У той час як більшість вчителів йоги радить вчителів йоги радить вам вивчити основні асани (пози йоги) в спеціальному класі, перш ніж сісти на килимок вдома, 25-річний ветеран йоги Родні Йі вважає, що домашні заняття не замінить ніщо. Він переконаний, що йога – це передусім вміння дослухатися до свого тіла, тож важливо зануритися в себе і попросити своє тіло стати вашим вчителем. Саме так можна знайти свій власний ритм та отримати справжні знання.

Звичайно, заняття в студії мають свої переваги, але по-справжньому люди можуть розслабитися та зрозуміти своє тіло саме вдома.

Що потрібно для домашніх занять йогою

Найкраща причина почати займатися йогою вдома – це те, що для цього потрібно зовсім небагато.

  • Виберіть або створіть для занять йогою тихий, чистий простір у своєму домі. Подбайте про основні реквізити, які зазвичай будуть необхідні – килимок, блоки, ковдра, ремінець, валик або невелика подушка. Простір не повинен бути великим, але він має бути тихим, чистим і відкритим.
  • Ставте реалістичні цілі, починаючи з невеликих проміжків часу (10-15 хвилин).
  • Почніть з основних послідовностей йоги для початківців і розширюйте свою практику в міру вдосконалення навичок.

Беручи все вищезгадане до уваги, варто пам’ятати, що ви знаходитеся в центрі занять, тому будуйте їх так, щоб вони найкраще відповідали вашим індивідуальним потребам.

Як підтримувати мотивацію

Серед найпоширеніших порад – зробити йогу частиною свого ранкового ритуалу. Це, у свою чергу, може означати, що вам доведеться лягати спати на 15 хвилин раніше, якщо ви не хочете, щоб йога відбирала дорогоцінні хвилини сну. Крім того, варто переглянути свій календар та позбутися від тих занять, які більше не приносять вам користі (тут головне – чесність із собою).

Справжня мотивація для тих, хто займається йогою вдома – це прислухання до себе та вивчення свого тіла, його потреб. До цього процесу потрібно підходити з цікавістю та творчістю.

Ще одним способом підтримання мотивації до домашніх занять є пошук напарника, який би підштовхував вас саме в ті дні, коли займатися не хочеться взагалі. Як тільки ви опинитеся на килимку – починається магія, проти якої важко встояти.