Ви купуєте квартиру у забудовника? Основні речі, які потрібно знати

Купівля квартири є для багатьох найбільш серйозною інвестицією в житті, тому варто спробувати зробити цю транзакцію безпечною.

Майже у всіх містах України ведуться будівельні роботи Львів, Одеса, Київ та інші.

Попит на нове житло не зменшується, і забудовники роблять усе, щоб його задовольнити. Важливо, що високою є також кількість закінчених житлових будинків та отримані наступні дозволи на будівництво.

Отже на що треба звернути увагу при покупці квартири?

1. Перевірте місце

Місце розташування, поряд із ціною, є ключовим фактором при купівлі квартири. Це має велике значення для комфорту життя, впливає на безпеку та час, який вам доведеться витрачати на щоденні маршрути на роботу чи до школи. 

2. Перевірте, у кого ви купуєте

Те, чого часто бояться покупці, це угода з ненадійним виконавцем. Тому ретельний рентген компанії, що займається розробкою, є одним із ключових кроків, які слід зробити. Люди, які купують у великої компанії, зроблять це порівняно легко. Вони часто публікують звіт про результати роботи, а їх бізнес аналізують та коментують учасники ринку. Збір якомога більшої кількості думок повинен допомогти вам сформувати власний погляд на фірму. Окрім фінансових результатів, варто переглянути інвестиції, вже реалізовані компанією, яка проводить будівельні роботи.

3. Перевірте, що купуєте

Потенційний покупець квартири повинен перевірити землю, на якій буде зведено будинок. Цю інформацію можна знайти в земельному та іпотечному реєстрі, вам не доведеться звертатися до суду, щоб розглянути її, все що вам потрібно - це доступ до Інтернету. Якщо забудовник є власником ділянки, це добре, але у випадку безстрокового використання, існує ризик підвищення плати. Також варто перевірити в земельному та іпотечному реєстрі, чи ділянка або будівля не обтяжені сервітутами або іпотечними кредитами, крім тих, що стосуються будівельних робіт.

4. Перевірте, як ви платите

Хоча більшість інвестицій, що продаються сьогодні, покриваються довірчим рахунком, цей факт завжди варто перевірити. Що дає таку додаткову безпеку? Це спеціальний банківський рахунок, на який покупець платить гроші, але забудовник отримує його лише в міру просування роботи. Завдяки цьому нечесні розробники не можуть присвоїти кошти покупців.

5. Перевірте, що ви підписуєте

Покупець повинен переконатися, що договір містить якомога більше деталей щодо майна та угод. 

Чим більше деталей буде в договорі, тим краще будуть забезпечені інтереси клієнта, оскільки у випадку невиконання забудовником своїх зобов'язань клієнт може стверджувати свої права в суді на підставі положень попереднього договору.

6. Перевірте, що отримуєте

Отримання житла є останнім пунктомв списку, але його не варто недооцінювати. Технічне приймання означає перевірку якості квартири. Це вимагає хоча б базових знань у галузі будівництва, тому варто вкласти гроші у фахівця, який поїде з покупцем до квартири і досвідченим оком огляне приміщення. Тоді вам потрібно буде лише забрати ключі.

будівельні роботи Львів