Президент США Дональд Трамп скасовує візит у Данію. Все через Гренландію

Дональд Трамп скасував офіційний візит у Данію, запланований на 2 вересня. Американський президент мав відвідати Копенгаген на запрошення королеви.

Президент Дональд Трамп написав у Twitter, що не буде зустрічатися з прем'єр-міністром уряду Данії Метте Фредеріксен, оскільки "вона не хоче говорити про продаж Гренландії Америці". Після цього Білий дім офіційно оголосив про скасування візиту.

Дональд Трамп повинен був летіти до Копенгагена після свого перебування в Польщі. "У зв'язку з повідомленнями прем'єр-міністра Метте Фредеріксен про те, що їй не цікаві розмови про покупку Гренландії, я відміняю зустріч, заплановану за два тижні з сьогоднішнього дня", - написав Дональд Трамп у Twitter.

Покупка Гренландії - це не жарт

Спочатку наміри придбати Гренландію, представлені американським президентом, сприймали як жарт, адже не можна ж купити острів ніби це годинник https://chrono1010.com/ru/kupit/shveycarskie-chasy/hublot. Потім Білий дім пояснив, що це серйозна пропозиція, оскільки ця територія має стратегічне розташування.

Нещодавно ЗМІ повідомили, що Дональд Трамп запитував своїх радників, чи є сенс купувати Гренландію. На його думку, це було б вигідно завдяки геополітичному розташуванню острова та його природним ресурсам.

Американський президент заявив, що він справді зацікавлений у придбанні цього найбільшого острова в світі, але "це не пріоритет його уряду".

Гренландія не продається

Прем'єр-міністр Гренландії Кім Кільсен та прем'єр-міністр Данії Метте Фредеріксен наполягають, що Гренландія не продається.

Найбільший острів на Землі - це автономна залежна територія Данії, з якою регіон асоціюється з 16 століття. У країні близько 57 тис. людей, з них 18 тис в столиці, Нуук. 81 відсоток поверхні Гренландії - крижаний покрив. Район має численні природні ресурси, він також стратегічно та військово привабливий завдяки своєму розташуванню.

Розмови про покупку Гренландії ведуться не вперше. В минулому США уже зачіпало цю тему, але Данія і тоді відмовила Сполученим Штатам.

Загалом покупка територій це не новинка у нашому світі, але найвідоміші ситуації все ж пов’язані з Сполученими Штатами Америки. Наприклад, покупка Луїзіани, яка відбулася ще 1803 року, тобто більше двохсот років тому. А у 1867 році знову ж таки США купили у Росії Аляску та Алеутські острови, ціна склала сім мільйонів двісті тисяч доларів. Хоча остання покупка була запропонована Росією. Вона довгий час обговорювалася, в переговорах були зупинки через Громадянську війну в США, але врешті Аляска перейшла Америці.

Дональд Трамп покупка Грендандії