Помер Жак Ширак

Політику було 86 років.

Жак Рене Ширак народився 29 листопада 1932 в Парижі. У 1954 році в якості добровольця він взяв участь в алжирській війні. У 1974-1976 роках він був співправителем Андорри. До того, як стати президентом (у 1995-2007 роках), він був прем'єр-міністром Франції протягом двох років, а в 1977-1995 роках також мером Парижа.

Жак Ширак був президентом Франції протягом 12 років і є останнім президентом цієї країни, який народився до початку Другої світової війни. Він займався політикою загалом 45 років. Ширак також вважається останнім президентом Франції, який був пов'язаний з голлістської рухом.

Політик був відомий своїми консервативними поглядами - він, зокрема, виступав за суворі покарання для злочинців і був проти лібералізації економічної системи. Він з'явився в політиці ще в 1967 році, коли став державним секретарем у міністерстві соціальних справ, пізніше він також працював в міністерстві економіки і фінансів. Потім він був призначений на роботу в урядах Моріса Куве де Мурвіля і Жака Шабан-Дельмаса. У 1972 році він став міністром сільського господарства, а два роки по тому міністром внутрішніх справ.

Він взяв на себе найважливішу роль в країні в 1995 році, коли він переміг на президентських виборах. Жак Ширак прославився багатьма суперечливими рішеннями. Одним з них було відновлення випробувань ядерної зброї у Французькій Полінезії і критика військової політики в Африці. Під час другого терміну в 2002 році була зроблена спроба замаху на Ширака під час параду в День завоювання Бастилії. Напад на президента було скоєно його опонентом Ле Пеном, який програв Жаку Шираку на президентських виборах.

У 2011 році Жак Ширак був засуджений за зловживання владою, коли був мером Парижа. Політик заплатив за роботу для міста, яка не була виконана. За розтрату державних грошей і зловживання довірою громадськості він був засуджений до двох років позбавлення волі умовно.

Жак Ширак Жак Ширак помер