"Чому я весь час мерзну?" Причини, через які можливе постійне відчуття холоду

Нерідко буває так, що ми мернемо навіть влітку. Цьому може бути ряд причин в яких варто розібратися.

Причиною постійного відчуття холоду можуть бути деякі системні захворювання серцево-судинної системи або ж порушення серекторних функцій щитовидної залози.

Важливим є також спосіб життя, наприклад, перевтома або неправильне харчування. Жирова тканина відіграє свою роль у теплообміні, адже є не лише запасом енергії для клітин. Якщо її занадто мало, то тіло не має відповідного шару ізоляції і швидше втрачає тепло, яке виробляє.

Людина, як і інші ссавці, є теплокровною істотою. Це означає, що наш організм прагне підтримувати одну температуру (зазвичай 36-40 ° C), незалежно від зовнішніх умов.

Це досягається завдяки складній системі терморегуляції, командний центр якої знаходиться в гіпофізі. Тут інформація про процеси, що відбуваються по всьому тілу і звідси надсилаються сигнали для активації різних рефлексів, що підтримують постійну температуру тіла. Таким чином, ми дрижимо, коли повітря занадто холодне, і  потіємо, коли занадто жарко. Однак іноді терморегуляція дає збій і ми починаємо відчувати холод.

Які ж основні причини таких збоїв? Наврячче до цього має стосунок авто пленка в Киеве.

Низький кров'яний тиск

Він може бути викликаний різними причинами, тому в цьому випадку краще звернутися до лікаря і виконувати його реконмедації.

Харчова недостатність

Якщо ми постійно втрачаємо вагу або пропускаємо основні прийоми їж, в організмі може з’явитися серйозний дефіцит вітамінів і мінералів. Низькокалорійна дієта також означає, що організму не вистачає калорії, щоб виробляти достатню кількість енергії для підтримки нормальної температури тіла. Порятунком є ​​зміна ваших харчових звичок, тобто прийом 4-5 прийомів їжі на день через рівні проміжки часу.

Анемія

Анемія може розвинутися з ряду причин, включаючи приховану втрату крові, захворювання крові або неправильне харчування. Якщо кількість еритроцитів, які відповідають за транспортування кисню до всіх органів в організмі, зменшується, тканини відчувають гіпоксію, що перетворюється на порушення обміну речовин. Вам потрібно зробити аналіз крові, який визначить причину вашої анемії. Краще не зволікати з таким тестом!

Стрес і втома

Психічне або фізичне виснаження організму, викликане серед інших через стрес вони змушують мозок направляти найбільш добре насичену киснем кров до найважливіших органів тіла, наприклад до серця. Симпатична нервова система вирішує, що менш важливі органи можуть залишатися голодними і деякий час отримувати менше кисню. Ось чому у нас холодні руки і ноги. У цій ситуації єдина порада - уповільнити темп, більше часу спати та відпочивати.

Старіння

Ми не маємо істотного впливу на біологічні зміни внаслідок зникнення теплових рецепторів. З віком поріг теплової чутливості знижується, як для відчуття холоду, так і тепла. Люди похилого віку можуть підтримувати організм навіть невеликою гімнастикою, одягаючи тепліший одяг, їсти теплі страви і пити зігріваючі чаї, наприклад, з імбиром, корицею, малиновим соком. 

Гіпотиреоз

Відчуття холоду - одна з ознак гіпотиреозу. Захворювання розвивається внаслідок дефіциту тироксину, а отже - недостатньої дії трийодтироніну. Воно може бути викликане дефіцитом йоду в їжі. Рівень тиреотропного гормону у крові слід визначити, а коли він занадто високий, розпочати лікування.

Занадто низька жирова маса

Жирова тканина - це як ізолюючий шар, який захищає організм від зайвих втрат тепла. Холод можуть відчути передусім люди, які швидко позбулися від зайвих кілограмів. Однак це не означає, що потрібно швидко набирати вагу. Скоріше слід зосередитись на більш напруженій гімнастиці, яка буде нарощувати м’язи, адже їх робота створює тепло в тілі. Якщо м’язи не працюють, енергії не виробляється. Крім того, знижується артеріальний тиск, через що деякі частини тіла недостатньо забезпечуються кров’ю.

Зловживання алкоголем

Вживання алкоголю розширює судини, тому кров може швидше циркулювати в організмі. Але печінка, яка повинна боротися з токсичною дією алкоголю, не здатна підігріти кров до потрібної температури. Тому озноб може з’явитися після зловживання алкоголем. Порада єдина - обмежте пиття спиртного.

Читайте також: Незвична історія дружби. Єнот, який приятелює з собаками

мерзну влітку весь час мерзну