Чому введення карантину на території України так важливо?

На 12 березня підтверджено 125 865 випадків зараження в 122 країнах, 4615 летальних випадків. Варто зауважити, мова йде тільки про офіційні цифри, кількість хворих, які не звернулись до лікарень невідома.

На днях ВООЗ визнала, що у світі пандемія коронавірус. Що таке пандемія?

Пандемія — це поширення захворювання у світових масштабах. 

Критерії пандемії це:

вірус викликає смерть; 

- стабільно передається від людини до людини;

- поширюється по всьому світу.

Автор Національної стратегії США по боротьбі з пандемічним грипом, епідеміолог, доктор Річард Хачетт повідомив, що коронавірус - найнебезпечніша інфекційна хвороба за останні 100 років і може заразити 50-70% світового населення.

«Це - хвороба лякає мене найбільше, серед усіх, які я коли-небудь зустрічав у своїй кар'єрі. А я бачив і Ебола, і Близькосхідний респіраторний синдром (MERS), і Важкий гострий респіраторний синдром (ВГРС / SARS).

У Коронавірусі найбільше лякає поєднання його заразності та смертності, яка у багато разів перевищує смертність від грипу », - повідомив Хачетт.

На цю мить Хачетт очолює Коаліцію з інноваційної підготовки до епідемій (CEPI), яка займається розробкою вакцини від коронавіруса. Він зазначає, що коронавірус є найбільш небезпечною інфекційною хворобою з часів Іспанського грипу, епідемія якого вибухнула в 1918-1919 роках. Тоді захворіли понад 500 млн осіб, третина населення Землі, а померли до 100 млн.

На думку доктора Хачетта, з того часу жоден вірус не поєднував в собі подібні заразність і смертність.

«CEPI, організація, яку я очолюю, працювала з еболою та іншими інфекційними захворюваннями, які мали високий рівень смертності», - зазначив експерт. - «Але жодна з них не була такою ж заразна, як коронавірус».

Коронавірус можна порівняти з Другою світовою війною, вважає Хачетт. За його словами, такі терміни використовує і Всесвітня організація охорони здоров'я, яка бачила, на що здатний новий вірус.

А що говорять інші дослідники?

Вчені Австралійського національного університету змоделювали 7 сценаріїв пандемії COVID-19. Навіть в найкращого сценарію, дослідники AНУ заявили, що число загиблих складе близько 15 млн. 

Ось декілька важливих фактів, які варто знати, порівнюючи новий коронавірус та інших захворювань.

COVID-19 передається не тільки повітряно-крапельним шляхом, а й через брудні руки та воду.

Показник смертності від грипу становить 0.1%.

Статистика за рівнем смертності в Британії в результаті деяких епідемій минулих років: Гонконгський грип 1968-69 з летальністю від 0,2 до 0,4%; Свинячий грип 2009-10 з летальністю в 0,025% 

За актуальними даними в Італії смертність від коронавіруса складає близько 7%. У старшій віковій групі: 14.3%.

Таким чином при 10 000 хворих на грип вмирає в середньому 10 осіб.

А при 10 000 хворих коронавірусом помре біля 700.

Фактичне підтвердження, ми можемо бачити за результатами статистики в Італії:

12 462 заражених і 827 померлих.

Варто наголосити необхідність введення карантину в Україні, є необхідною умовою збереження людських життів.

«З огляду на зростаючий з кожною годиною потік пацієнтів і обмежена кількість ліжок для інтенсивної терапії (менше ніж 6 000 на державних медустановах), а також той факт, що багато лікарів і медсестри самі інфіковані коронавірусом і знаходяться в карантині, ми повинні віддавати пріоритет в реанімації молодим людям і тим, у кого є шанс вибратися », - заявила Глава Товариства Флавія Петрина.

Лікар з Кремони: «В останні кілька днів ми повинні вибирати, кого інкубувати (підключати до апаратів штучного дихання) - пацієнта 40 років або пацієнта 60 років. Це страшний вибір, але ми повинні його робити, тому що не вистачає апаратів ШВЛ.

Ми не відправляємо в реанімацію літніх. Реаніматологи просять нас не надсилати вікових, які зайняли б ШВЛ на 15-20 днів. Їм судилося померти »

Особливу небезпеку складають випадки повторного зараження. Наприклад, у 14% пацієнтів в провінції Гуандун, які перенесли захворювання, аналізи знову показали позитивний результат.

Також, вчені з'ясували, що захворювання може переходити з активної форми в хронічну. Це засновано на інформації про випадки повторного зараження. Вірус може залишатись в сплячій формі і імунна система не має змоги взяти його під повний контроль. Новий штам мутує з великою швидкістю і люди просто не встигають виробляти до нього антитіла.

Китайські вчені заявили, що у перехворілих коронавірусів здоров'я вже ніколи не буде колишнім. Навіть вилікувавшись, у людини залишаються незворотні наслідки захворювання.

На цей момент вірус було виявлено в трьох громадян України, в уряді запевнюють що роблять всі можливі дії для стримання його розповсюдження.

коронавирус Украина