У Росії назвали 100 фільмів для школярів

Анна Журавська 11.01.2013, 15:58
Введення факультативу обговорять під час прес-конференції

«Список «100 фільмів», які, можливо, будуть рекомендовані для перегляду в школах, був складений на основі пропозицій громадян, повідомляє ІА «Наголос».

Міністерства культури, освіти і науки РФ до кінця січня проведуть спільну прес-конференцію з приводу введення в школах факультативу «100 кращих фільмів».
 
Раніше на сайті Мінкультури був опублікований список 100 кращих вітчизняних фільмів, рекомендованих для включення в програму шкільного курсу «100 кращих фільмів», про що відразу ж повідомили деякі ЗМІ. Однак потім документ з порталу прибрали.
 
Зазначимо, до кінця січня міністри культури і освіти проведуть спільну прес-конференцію з приводу самої ідеї факультативного уроку кіно в школах і можливі методи її реалізації.
 
З отриманого списку були відібрані фільми, які набрали не менше 50% голосів, - всього близько 300. Цей список відредагований фахівцями НДІ кіномистецтва (ВГИК), Санкт-Петербурзького державного університету кіно і телебачення, Російського інституту культурології, Російського інституту історії мистецтв, Держфільмофонду Росії, Спілки кінематографістів », - зазначив співрозмовник агентства.
 
Серед фільмів, що опинилися в списку 100 кращих, - картини «Олександр Невський» та «Броненосець « Потьомкін » Сергія Ейзенштейна, «Іванове дитинство»і «Дзеркало» Андрія Тарковського, «Звичайний фашизм» і «Дев'ять днів одного року» Михайла Ромма, «Незакінчена п'єса для механічного піаніно» і «Стомлені сонцем» Микити Михалкова, «Маленька Віра» Василя Пічула і «Сто днів після дитинства» Сергія Соловйова, «Діамантова рука» Леоніда Гайдая і «Кур'єр» Карена Шахназарова.
 
Ідею запровадити в школах уроки, на яких учні 6-7-х класів вивчали б сотню найкращих фільмів, запропонував влітку 2012-го року голова Союзу кінематографістів РФ Микита Міхалков. Міністр культури Володимир Мединський у зв'язку з цим доручив департаменту кінематографії опрацювати порядок вибору списку кіношедеврів, причому так, щоб там обов'язково була квота на російські картини.
 
Нагадаємо, восени 2012-го року усі бажаючі могли на сайті mkrf.ru і сайтах ряду ЗМІ запропонувати по три вітчизняних та іноземних фільми, які хотіли б рекомендувати для факультативного уроку кіно в школах.
 
Джерело:
ІА "Наголос"
RedTram

Коментарі

blog comments powered by Disqus