А. Гриценко назвав пільги для дітей шахтарів популізмом

Анна Журавська 25.07.2012, 11:07
Нардеп не вважає за доцільне збільшувати кількість пільговиків

Діти шахтарів тепер мають право вступу до вишів поза конкурсом. Деякі політики вважають цей крок виявом небезпечного популізму. Про це написав на своїй сторінці у Facebook народний депутат Анатолій Гриценко, повідомляє ІА «Наголос».

«Мій батько теж працював на шахті, має підземний стаж, він теж інвалід, першої групи. До вишу я поступав не поза конкурсом, а на загальних підставах, тож, думаю, маю право сказати гірку правду», - пояснив свою критику нардеп.

Він закликав громадськість замислитися, чим обернеться цей популізм, «коли до ВНЗ дітей набиратимуть не за знаннями, а поза конкурсом, залежно від професії, стажу, чи інвалідності батьків».

«Матимемо лікарів, до яких страшно лягти на операційне ліжко. Вчителів, до яких страшно підпустити дитину. Інженерів-конструкторів, на машинах (потягах, літаках) яких страшно їздити (літати)», - наголосив А. Гриценко.

Окрім цього, нардеп зазначив, що державна підтримка при навчанні у вишах дітям малозабезпечених сімей, інвалідів, у тому числі шахтарів – потрібна, але - не до, а після вступу дитини. На думку А. Гриценка, це – принципово.

«Вступ до вишу - виключно за знаннями, без жодних пільг! А вже після вступу - державна підтримка тим дітям, яких батьки виховали, вивчили гідно, але не можуть забезпечити іхнє навчання у ВНЗ фінансово чи матеріально», - заявив нардеп.

Додамо, за словами А Гриценка, держава може допомогти гуртожитком, стипендією та першим робочим місцем - «не треба вигадувати чогось нового».

Нагадаємо, вчора президент України Віктор Янукович підписав Закон України «Про внесення зміни до статті 5 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці». Закон передбачає, що діти, батьки яких мають стаж підземної роботи не менш як 15 років, або які загинули внаслідок нещасного випадку на виробництві чи стали інвалідами I або II групи, зараховуються поза конкурсом за особистим вибором спеціальності до державних і комунальних вищих та професійно-технічних навчальних закладів України для навчання за рахунок коштів державного і місцевих бюджетів з наданням місць у гуртожитках на час навчання та гарантованою виплатою за рахунок коштів державного бюджету стипендії в розмірі прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб. 

Джерело:
ІА "Наголос"
RedTram

Коментарі

blog comments powered by Disqus