Ціни на навчання у ВНЗ Дніпропетровська зросли

Ірина Стельмах 15.05.2012, 16:23
Першокурсники платитимуть на 300-500 гривень більше

Навчання на контактній основі у дніпропетровських вищих навчальних закладах майже на всіх спеціальностях подорожчало. Про це повідомляє ІА «Наголос» із посиланням на «Сегодня».

Вартість контрактів в Дніпропетровському національному університеті в порівнянні з минулим роком у середньому піднялася на 300-500 гривень. Подорожчання торкнулося одних з найбільш затребуваних з року в рік абітурієнтами професій. Наприклад, «правознавство» зросла в ціні з 12 800 гривень до 13 500 гривень. На півтисячі став дорожчим і «менеджмент» - з 10 700 гривень до 11 200 гривень.

У Дніпропетровському державному аграрному університеті (ДДАУ) одночасно підняли ціни майже на всі напрямки навчання на 500 гривень. Лише «гідротехніка» стала дорожчою на 400 гривень. Своєрідний рекорд цінового стрибка в цьому навчальному закладі встановила «ветеринарна медицина», яка з торішніх 5-ти тисяч гривень підскочила відразу до 5 900 гривень.

Зросли ціни і в Дніпропетровському університеті економіки та права ім. Альфреда Нобеля (ДУЕП).

«Раніше була отримана інформація, що вартість контрактів зросте на 10%, і саме такі розцінки ми опублікували на офіційному сайті університету. Але в підсумку ріст зупинився на 4%. Наприклад, очікувалося, що «міжнародна економіка» в рік буде коштувати 12 700 гривень, а в результаті стоїть на 700 гривень дешевше. Те ж саме і з «менеджментом», який повинен був коштувати 11 050 гривень на рік, а коштує 10 508 гривень», - повідомили представники приймальні комісії університету.

Найдорожчими спеціальностями в цьому навчальному закладі стали «правознавство» (12 542 гривні) й «англійська філологія» (12 513 гривень). Найдешевшими - «маркетинг» (10 508 гривень) і «фінанси і кредит» (11 090 гривень).

Національний гірничий університет (НГУ) залишив розцінки на рівні минулого року. Спеціальності «геологія» в ДНУ навчать за 6 800 гривень на рік, а ось в Гірському університеті - більш ніж на 500 гривень дешевше.

Не стали підвищувати вартість контрактів і в Дніпропетровському державному університеті внутрішніх справ (ДДУВС).

«Було прийнято рішення не змінювати ціни на навчання на контрактній основі, і вони залишилися колишніми», - зазначили представники приймальної комісії вишу.

За спеціальність «правознавство» батькам майбутніх юристів в рік доведеться заплатити майже 13 500  гривень.

Додамо, що вартість навчання за контрактом оприлюднили київські ВНЗ. Майбутні медики (зокрема стоматологи), юристи та журналісти цього року платитимуть за навчання більше. Також у столичних вишах очікують на більший конкурс.

Нагадаємо, школи цього року закінчили 316 тисяч одинадцятикласників. Очікується, що разом із випускниками минулих років штурмувати приймальні комісії будуть близько 400 тисяч абітурієнтів.

Джерело:
ІА "Наголос"
RedTram

Коментарі

blog comments powered by Disqus