Вогонь у будинку - про каміни та грубки

У минулому джерело тепла в будинку було очевидним – вогонь. Цей "винахід" налічує майже 800 000 років, він старший за вид homo sapiens і важко подумати про те, щоб вижити без нього.

. Вогонь повинен був горіти в приміщенні, щоб зігріти кімнати і приготувати їжу, тому століттями вогнища були осередком всієї будівлі. У найдавніших хатах посеред дому просто розводили вогнище, а вентиляція забезпечувалась солом'яним отвором на даху. З розвитком технологій з'явилися все більш досконалі опалювальні та кухонні прилади. Навіть з будинків наших бабусь і дідусів ми можемо згадати кахельні печі, які, втім, в основному використовували для приготування їжі. Сьогодні, завдяки технології центрального опалення, газових та індукційних плит, ми використовуємо вогонь у квартирах трохи інакше. Каміни тут не завжди важливі як джерело забезпечення тепла, вони, скоріше, є важливим елементом декору та облаштування, що створює характерний клімат для кімнати. Проте встановлюючи камін треба знати багато деталей, наприклад, варто пам’ятати про вогнетривкий ущільнювач.

Багато людей не думають купувати грубку, оскільки вони є любителями вбудованих рішень. У цьому випадку вам все-таки доведеться визначитися з типом нашої печі. Каміни в основному поділяються на каміни з повітряним та водяним опаленням.

Більшість камінів в українських будинках мають повітряний тип. Вони просто нагрівають повітря - тоді ви можете розподіляти тепло по каналах або трубах в інші приміщення, особливо розташовані на верхньому поверсі.

Камін, що нагріває воду - це більш складна конструкція. Він має іншу камінну вставку і підключається до системи центрального опалення - в цьому випадку тепло передається, як і в будинках без камінів, через воду, що протікає через радіатори.

Вибір типу каміна повинен бути адаптований до індивідуальних потреб: повітря підходить там, де його роль буде більш декоративною. У свою чергу, камін «на воді» - більш серйозна інвестиція, але така установка стає базовим елементом системи опалення всього приміщення (хоча, звичайно, це не вимагає відмови від автономного центрального опалення). 

Загальний вигляд грубок не завжди гарний. Їх розквіт припадає на 19 століття, коли вони були вершиною в опаленні. На жаль, грубки також пов’язані з бідністю - така піч - це в основному проста структура, яку можна було поставити відносно низьку вартість.  Сучасні грубки аж ніяк не пов’язані з бідністю - навпаки, вони є стильною прикрасою вітальні та функціональним пристроєм. Незважаючи на це, вони все ще мають основну перевагу - низьку вартість, принаймні порівняно з камінами. Але при установці і перших і других потрібний ущільнювач, в ролі якого чудово підійде вогнетривкий скляний шнур.

ШНУР УЩІЛЬНЮВАЛЬНИЙ ВОГНЕТРИВКИЙ СКЛЯНИЙ каміни грубки печі