Чарльз Менсон - серійний вбивця, який ніколи не вбивав своїми руками

20 січня 1968 року Шарон Тейт та Роман Поланскі стояли на весільному килимі в Лондоні. Вона - актриса, він - визнаний режисер. Кількома місяцями раніше з іншого боку Атлантики почала формуватися «сім’я» наполовину секта, наполовина комуна хіпі на чолі з харизматичним лідером Чарльзом Менсоном. Через півтора року їхні шляхи перетнуться, породивши історію, яка сколихнула Америку, а через роки стала сюжетом фільму «Одного разу в Голлівуді».

Чарльз Менсон народився 12 листопада 1934 року в лікарні в Цинциннаті, штат Огайо. Його матір'ю була 16-річна Кетлін Мадокс, його батьком визнаний полковник Скотт, хоча це батьківство було визнане лише рішенням суду в 1937 році. До народження Чарльза Кетлін вона вийшла заміж за Вільяма Менсона і взяла його прізвищ. Через три роки їх шлюб розпався. Кетлін була поганою матір’ю, вона часто залишала Чарлі на самоті або з незнайомцями. За однією непідтвердженою історією, вона залишила його офіціантці за горщиком пива. Стиль життя його матері безсумнівно, залишив свій слід на особистості Чарльза, який у віці 9 років вперше потрапив до виправного центру у зв’язку з крадіжками.

Менсон був частим клієнтом пенітенціарних установ. Більшу частину свого життя він провів у виправних закладах чи в'язницях, куди його відправляли переважно через крадіжки, підробки та порушення умов дострокового звільнення. Саме з цих причин у 1960 році його відправили до в'язниці на десять років. Звільнення Менсона відбулося за кілька місяців до "літа кохання", назву якому дав карнавал хіпі в Хайт-Ешбері, Сан-Франциско. Цей час вважається моментом народження хіпі руху, і для Чарльза це виявилося ідеальною можливістю вербувати майбутніх членів «сім'ї». Менсон вибирав переважно молодих, білих жінок із заможних родин.

Щоб дослідити ідеологічну сторону функціонування родини, ми знаходимо лише кілька стійких моментів: беззаперечна лідерська роль Менсона, до якого члени ставилися як до бога. Ще одним елементом є віра в неминучу всесвітню гонку рас (так званий Гельтер Скелтер), під час якої  мали вижити лише члени секти. Твердження «смерть - ніщо» повторювалося як мантра і змусило членів секти позбутися моральних принципів та переживань.

Все це було приправлено великою дозою наркотиків (в основному ЛСД) та харизматичною та зачаровуючою особистістю Менсона, яка безумовно перевершувала його зовнішність. Він був лише 160 сантиметрів у висоту, з довгим волоссям і бородою, і постійно не дотримував елементариних правил гігієни. Незважаючи на те, що образ не відповідає канону шістдесятих років, у Чарльза Менсона не було проблем із початком нових романів, а секс став одним із головних факторів залучення нових членів своєї секти.

Суміш релігійного фанатизму, расизму, сексу та наркотиків була основою сім'ї - вірування її членів відійшли далеко від поглядів хіпі. У 1969 році штаб-квартира групи була ізольована від світу на ранчо Спан. Тут Менсон міг формувати погляди своїх прибічників без найменших труднощів, фільтруючи інформацію, яка надходила до них. Апокаліптичні бачення майбутнього були змішані з наркотиками відчуттям обов'язку врятувати білу расу.

Увечері 8 серпня 1969 року на ранчо Спан чотири члени сім'ї сідають у машину, до якої вони доїжджають на 10050 Цело драйв, Беверлі-Хіллз. В жовтому Ford Falcon сидять Сьюзан "Саді" Аткінс, Патрісія "Кеті" Кренвінкель, Лінда Касабіян та Чарльз "Текса" Уотсон - жоден з яких раніше не був притягнутий судом за вчинення насильства. Незабаром після півночі вони приїжджають до дому Шерон Тейт та Романа Поланського, який тоді був у Лондоні. Щоб жінка не покликала на допомогу, Уотсон обрізає телефонний провід будинку. Одягнені в чорне, озброєні мисливськими ножами, вони заскакують у дім, вогнепальну зброю мав лише Уотсон.

Сюзана Аткінс, Патріція Кренвінкель та Леслі Ван Гутен ідуть на слухання своєї справи.

По дорозі вони натрапляють на 18-річного, який повертався додому цим шляхом. Спочатку Уотсон нападає на нього з ножем, але потім робить чотири постріли пістолетом.

Після вторгнення в будинок вбивці зустрічають у салоні першого зі своїх майбутніх жертв - 32-річного емігранта з Польщі Войцеха Фріковського. Аткінс зв'язала йому руки і пішла шукати інших жителів будинку. У одній кімнаті вона знайшла Ебігейл Фолгер та її партнера Фріковського. Далі в сусідній спальні вона натрапила на Шерон Тейт та Джея Себрінга. До недавнього часу вони були парою, але Тейт обрала Поланського. Шерон була на восьмому місяці вагітності. Саді, у свою чергу, привела усіх до вітальні, де їх чекав Уотсон. Він зв’язав жертв разом, обернувши мотузку навколо їхніх рук та шиї.

Себрінг, побачивши нелюдське поводження з вагітною Тейт, підвівся, щоб підійти до неї, але "Текс" двічі вистрілив у нього. Незабаром Фріковськи вдалося звільнити руки і кинутися на Аткінс. Однак їй вдалося захиститися, кілька разів уколовши його ножем. Поранений вибіг з дому, де його впіймав Уотсон, який не лише вистрілив у нього але і вдарив по голові револьвером. Тим часом Фолгеру вдалося зняти петлі з шиї та спробувати втекти. Як і у випадку з поляком, Фолгеру вдалося лише побігти на галявину, де її спіймала Кренвінкель і завдала двадцять вісім ударів ножем. Несподівано пара вбивць помітила Фріковського, який піднімався. Не вагаючись, вони кинулися на нього, завдавши ще поранень - під час розтину лікар нарахував п’ятдесят одне колоте поранення, тринадцять поранень черепа та дві вогнепальні рани.

Шерон Тейт, яка стала найвідомішою жертвою вбивць

Тейт загинула останньою, хто вижив, вона благала Аткінс пощадити її заради дитини. "Саді" залишилася непорушеною і ножем вдарила Шарон у живіт. Пізніше Уотсон приєднався до неї і разом вони нанесли дружині Поланського шістнадцять колотого поранення. Тоді Аткінс взяла рушник, намочила його у крові Шарон і написала слово "Свиня" на вхідних дверях. Виконавши завдання, усі чотири вбивці повернулися на ранчо.

З того моменту, коли економка Поланського, пані Чапман, виявила тіла вранці 9 серпня, ЗМІ розповсюдили інформацію про злочин часто з неправдивими подробицями. Однак це не було кінцем. Наступного дня четвірка вбивць разом зі Стівеном "Клемом" Гроганом, Леслі "Лулу" Ван Хоутен та самим Менсоном, пішла шукати більше жертв.

Немає конкретних причин, чому Чарльз обрав будинок на Веверлі драйв 3301 в Лос-Фелізі. Відомо лише, що він раніше жив у цьому районі. Орендарями там були 44-річний власник магазину Лен Лаб'янка та його 38-річна дружина Розмарі. Менсон зв'язав подружжя, потім повернувся до машини і наказав Уотсону, Кренвінкел та Ван Хоутен їх вбити. Усі троє взяли ножі. Він завдав Лен двадцять шість ударів, вирізали на животі слово "Війна" і загнали в шию вилку. Розмарі завдали сорока одну колотих ран. Перед виходом з дому вони помазали своїх жертв словами "Смерть свиней", "Повстання" та "Хелтер Скелтер".

Винуватців вбивств не впіймали до кінця 1969 року. Мотиви, що стоять за сім'єю, до цього часу незрозумілі. «Сімейний» суд закінчився довічними вироками в січні 1971 року - в Каліфорнії смертна кара заборонена. Менсон помер від раптової зупинки серця після сорока шести років ув'язнення 19 листопада 2017 року.

чальз менсон семья